×


Sağlıkta Tüm Engelleri Kaldırıyoruz Projesi

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü'nün projesidir. Eskişehir'de bedensel engelli vatandaşların sağlık hizmetine erişiminde, engelli olmayan kişilerle eşit şartlarda yararlanmasını amaçlıyor. Bu birim sizin için merkezimize ulaşım hizmetini sağlayacaktır.

Ulaşım Randevusu için; lütfen İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı "Engelli Randevu Sistemi" ni arayınız.

Tel: 0 (222) 220 60 60

Ayrıca işitme engelli vatandaşlar için geliştirilen Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi'ni kullanabilmek için ESİM uygulamasını akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz.

ESİM Projesi işitme engelli vatandaşlarımızı acil durumlarda hayata bağlamak üzere Sağlık Bakanlığı’nca geliştirilmiştir. Proje ile birlikte engelli vatandaşlarımız kişisel telefonlarına ücretsiz olarak indirecekleri mobil uygulamalar aracılığıyla 112 Acil Servis’e anında ihbar yapabilir, dilerler ise görüntülü konuşma başlatabilir ya da anlık mesajlaşma yapabilirler. Saniyelerin bile çok büyük önem arz ettiği Acil Durum vakalarında ciddi zaman kazabilirler. Mevcut son teknoloji kullanılarak geliştirilen uygulamalar sayesinde tek tuşla 112 Acil Servis’e ihbarda bulunabilir ve ihbar ile birlikte GPS kullanarak konumunuzu gönderebilir ve dilerseniz kazaya ait fotoğrafları gönderebilirsiniz.