×

Op. Dr. Etihan CANTÜRK

Op. Dr. Etihan CANTÜRK

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı


1988 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiştir. 1988 -1989 yıllarında Karaman İli, Ermenek İlçesi Güneyyurt nahiyesinde mecburi hizmet yapmıştır. 1989 – 1994 Yıllarında Osman Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde ihtisasını yapmıştır. Pulsatil Oküler Kan Akımı konusunda Türkiye’de ilk çalışma olan ihtisas tezini sunmuştur. 1994–2008 yılları arasında Eskişehir Devlet Hastanesi ve özel muayenehanesinde hizmet vermiştir. 2008 yılında ÖZEL ESKİŞEHİR GÖZ MERKEZİ’ni kurmuştur.

Türk Oftalmaloji Derneği Katarakt ve Refraktif Cerrahi Birimi üyesidir. Aktif olarak Türk Oftalmaloji Derneği bilimsel oturumlarında konuşmacı ve canlı cerrahi oturumlarına operasyonu yapan cerrah olarak görev yapmıştır. Bu alandaki aktif görevlerine hala devam etmektedir.

Çalışma alanları Katarakt ve Rekraktif Cerrahi (Katarakt, özellikli göz içi lensleri (yakın/uzak/astigmat düzelten), Excimer Laser, Fakik göz içi lensler), Glokom ve cerrahileri, Retina Hastalıkları tıbbi tedavisi, Çocuk hastalıkları, Kongenital (doğuştan) katarakt cerrahisidir. Bu alanlarda sertifikaları ve çalışmaları vardır.